WAT VİZE SÜRECİ ve MASRAFLARI

WAT İŞ İMKANLARI


img

State:
City:

California,
Visalia

Company:

Sequoia &Kings Canyon National Parks

Position:

Park Guest Satisfaction

Per Hour:

$10.50 / Hour

Housing:

$25 / Weekly

İŞ LİSTESİ

WORK AND TRAVEL VİZE SÜRECİ VE MASRAFLARI

2020 yazında Work and Travel programına katılacak öğrenciler 1 Mart – 15 Haziran tarihleri arasında vize başvurusunda bulunabileceklerdir.

Bu sebeple ne kadar erken program başvurusu yaparsanız, vize alma şansınız o kadar yüksek olur.

Vize görüşmesi sırasında kendinizi daha iyi ifade etme şansınız ve daha fazla zamanınız olması için Work and Travel programına erken kayıt olmalısınız.

İş yerleştirmeniz yapıldıktan sonra 2-5 hafta içerisinde Türkiye’ye ulaşan DS 2019 formunuzun gelmesiyle vize başvurusunu yapabilirsiniz!!!

 Vize randevusu için;


En az 1 yıllık geçerli pasaportunuzu almış olmanız (Pasaportu harç ödemeden alabilmeniz için gerekli evraklar kayıt sırasında SİNER tarafından size verilecektir.)

SEVIS için 35 USD ücretin SİNER’e elden veya banka yoluyla ödenmesi gerekmektedir.

 Vize randevusu alındıktan sonra;


1. SİNER tarafından size temin edilecek olan DS – 2019 formu, Konsolosluğa başvuruda kullanılacak form DS-160 (Elektronik olarak doldurulup sisteme yüklenecektir.)

2. Sadece Amerikan Konsolosluğu için kullanılan 5 × 5 cm boyutunda bir fotoğraf (Arka fon beyaz olmalıdır.) Okuldan alacağınız yeni tarihli öğrenci belgesi Okuldan alacağınız yeni tarihli transkript (Kapalı zarf içinde ve ağzı mühürlü olmalı.)

3. Okuldaki herhangi bir hocadan ingilizce referans mektubu (Opsiyonel)

4. Türkiye’de en son mezun olduğunuz okulun diploma, mezuniyet belgesi ve transkript fotokopileri (Yüksek Lisans Öğrencileri İçin)

5. SİNER tarafından size temin edilecek olan Uçuş Bilgilerini içeren “Uçuş Rezervasyonu”

6. Randevu alınabilmesi için 160 USD’nin SİNER’in hesabına yatırılması ve yukarıda listelenen belgelerin vize dosyasına eklenmesi gerekmektedir.

7. Vize görüşmesinden önce SİNER Work and Travel Danışmanları tarafından son bir kez evrak kontrolü yapılarak katılımcılarımız görüşmeye hazır hale gelirler.

8. Vize görüşmesi olumlu sonuçlanırsa, pasaportunuz 2-3 gün içerisinde vizeniz basılmış olarak posta ile gelecektir. Vize görüşmesi olumsuz sonuçlanır yani reddedilirse, dilerseniz tekrar vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

9. Bir defa daha başvuru yapmak istemezseniz Work and Travel program ücretinin program sözleşmesine göre geri ödenmesi için; DS 2019 formu ile Pasaportunuzun ilk sayfasının ve varsa red damgasının basıldığı sayfanın fotokopilerini 5 gün içinde ofisimize ulaştırmanız gerekmektedir.

Work and Travel programı, başvuru, vize işlemleri ile vize görüşmeleri hakkında daha detaylı bilgi ve aklınızdaki sorular için ofisimizde bizi ziyaret edebilir, telefonla + 90 312 418 93 93 veya info@sineregitim.com adresinden bize ulaşabilrsiniz …