VERGİ İADESİ (TAXBACK)

VERGİ İADESİ (TAXBACK)

 ABD Vergileri ve J-1 Programınız


ABD vergi iadesine nasıl başvurabilirsiniz?

Değerli Work & Travel katılımcıları,

J-1 programınızın bir parçası olarak Federal vergi iadesi başvurusunda bulunmanız gereklidir. Federal vergi iadesi başvurusunda bulunulmaması IRS düzenlemelerinin ihlal edilmesine neden olacaktır.

Ocak 2018 tarihinden başlayarak J-1 programları için vergi iadesi kuralları değişmiştir. Bu değişikliklerin ne anlama geldiğinin bir özeti aşağıda paylaşılmıştır:

 Federal Vergi:


Geçmişte J-1 katılımcıları bir Federal Vergi iadesi almaya hak kazanmaktaydı. Ancak Başkan Donald Trump'ın 2017 Vergi Kesintileri ve İşler Yasası uyarınca bu durum artık mümkün değildir.

2017 Vergi Kesintileri ve İşleri Yasası, 4.050$ miktarındaki kişisel istisnayı kaldırdı. Bu kişisel istisna geçmişte J-1 katılımcılarının 4.050$'a kadar olan gelirlerinin vergiden istisna olmasına olanak tanıyordu.

Kişisel istisna olmadan Federal vergi iadeleri J-1 katılımcılarının büyük bir kısmı için geçerli olmayacaktır. Yine de her J-1 vize sahibi bir Federal vergi iadesi başvurusunda bulunmalıdır.

 Eyalet Vergisi:


İyi haberimiz ise Eyalet vergi iadelerinin bu durumdan etkilenmemiş olduğudur. Ortalama Eyalet vergi iadesi 175$'dır Eyalet vergi iadenizi almak için bir Federal vergi iadesi başvurusunda bulunmanız gereklidir.

Değişiklikler ile Vergi Kesintileri ve İşler Yasası hakkında daha fazla bilgiyi buradan okuyabilirsiniz.

 Uyum:


Bazı vergi acenteleri Federal vergilerin tam ya da kısmen iadesinin mümkün olduğuna dair reklamlarına devam etmektedir. Bu tür sağlayıcıları kullanmanız durumunda IRS düzenlemesini ihlal eder ve denetime tabi olabilir, cezalarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Hatalı başvuruda bulundukları için şu anda denetim geçirmekte olan geçtiğimiz yıldan çok sayıda katılımcımız mevcuttur.

Gelecekte ABD'ye geri dönmeyi planlıyorsanız vergi iadesi başvurunuzu doğru şekilde yapmanız önemlidir.

IRS düzenlemeleri kapsamında J-1 katılımcıları "ikamet etmeyen yabancılar" olarak adlandırılmakta olup Turbo Tax gibi çevrimiçi sağlayıcıların ikamet etmeyen yabancılar için uygun olmadığını vurgulamak isteriz. Sprintax, ikamet etmeyenler için Turbo Tax'in tercih ettiği iş ortağıdır*.

*Daha fazla bilgi için bkz.:

https://intuit.me/2Mb2TyZ  

https://intuit.me/2nBD2BK  

Siner Egitim ve ABD Vize Sponsorunuz, ABD'de ikamet etmeyenlerin ABD vergi iadesi başvurusu için tek çevrimiçi vergi iadesi hazırlama yazılımı olan  Sprintax'i  tavsiye eder. Sprintax ile bir hesap açtığınızda dakikalar içinde tamamen uyumlu Federal ve Eyalet vergi iadesi başvurunuzu kolayca hazırlayabilirsiniz.

 Neden Sprintax?


1. ABD Vize Sponsorları tarafından tavsiye edilen tek vergi hizmeti


2. Sprintax, Uluslararası Değişim Birliği üyesidir


3. Üniversite iş ortakları arasında New York Üniversitesi, Cololmbia ve Cornell yer alır.


4. Uygun fiyatlı ve kullanımı kolay olan Sprintax ile Eyalet vergi iadenizi en yüksek miktarda alabilirsiniz


5. 7/24 Canlı Sohbet olanağı


6. Bugüne kadar hazırlanan 500.000'den fazla iade başvurusuHerhangi bir sorunuz mu var? Şu adrese e-posta gönderin: hello@sprintax.com.


En iyi dileklerimizle


 Siner Danışmanlık

SİNER Yurtdışı Danışmanlıkla başvurunuzu hemen yapın, Amerika da bir ömür yaşama,eğitim ve çalışma şansını hemen yakalayın. Daha detaylı bilgi ve başvuru için hemen bizi arayin.