DS 2019 VE J1 VİZESİ NEDİR ?

WAT İŞ İMKANLARI


img

State:
City:

California,
Visalia

Company:

Sequoia &Kings Canyon National Parks

Position:

Park Guest Satisfaction

Per Hour:

$10.50 / Hour

Housing:

$25 / Weekly

İŞ LİSTESİ

DS 2019 ve J1 VİZESİ NEDİR ?

İş anlaşması ve sponsor kuruluşun istediği belgeleri SİNER, öğrenciden alarak sponsor kuruluşa iletir. Çalışma izni anlamına da gelebilecek DS-2019 formu (Certificate of Eligibility for Exchange Visitor Status), bu belgeleri alan sponsor tarafından basılarak yine SİNER aracılığıyla öğrenciye iletilir.

DS-2019 ve diğer gerekli vize evrakları ile A.B.D. İstanbul Konsolosluğundan ya da Ankara'daki A.B.D. Büyükelçiliğinden, SİNER’in alacağı bir randevu ile vize başvurusu yapan katılımcı, pasaportuna okulunun tatilde olduğunu ve çalışabileceğini beyan ettiği tarih aralığı için basılan J-1 vizesi ile resmen programın katılımcısı olur. Kriterlere uyan katılımcıların vize alma oranı %95 civarındadır.

Katılımcının çalışabileceği süre, DS-2019 formu üzerinde belirtilir. Bu tarihler arasında katılımcı, Work And Travel programı ile Amerika’da çalışma ve kalma hakkına sahiptir. Katılımcılar dilerse bu tarihlerin başından sonuna kadar çalışabilecekleri gibi, isterlerse ara bir tarihte başlayıp yine ara bir tarihte programa son verebilirler ve Türkiye’ye dönebilirler.

Katılımcılar, ABD'deki yasal sürelerinin dolmasının ardından ülkelerine dönmek zorundadırlar. J-1 türü vize uzatılamaz, katılımcı statü değişimi için başvuru yapabilse de genellikle programın tabiatına uymadığı gerekçesiyle bu istek onaylanmaz. Program katılımcısının, ülkesine dönüşünün ardından konsolosluğu bilgilendirmesi gerekebilir. Bir katılımcı, şartları sağladığı müddetçe tekrar katılım için başvurabilir.

J1 Vizesi çok geniş kapsamlı bir vize türü olup; AuPair, Camp Counselor (Kamp Programı), Kolej ve Üniversite Öğrencisi, Hükümet Yetkilisi, Stajyer, Uluslararası Ziyaretçi, Doktor, Profesör, Araştırma Görevlisi, Lise Öğrencisi, Kısa Dönem Öğretim Görevlisi, Uzman, Work and Travel, Öğretmen, Eğitmenlik alanlarında ki katılımcıların başvurabileceği bir vize türüdür.

Daha detaylı bilgi ve aklınızdaki sorular için ofisimizde bizi ziyaret edebilir, telefonla +90 312 418 93 93 veya info@sineregitim.com email adresinden bize ulaşabilirsiniz …